Утеплення фасаду в зимовий період: особливості та рекомендації
Утеплення фасадів взимку може проводитися в рамках робіт з реконструкції, а також у випадках, коли виявляється недостатня енергоефективність будівлі в умовах низьких температур. Чекати на “плюсові температури” в цьому випадку не обов’язково. Незважаючи на складність проведення робіт у холодну пору року, це можливо за дотримання певних технологій та використання відповідних матеріалів. Розкажемо докладніше про те, як все має відбуватися.
Утеплення стін зовні взимку: особливості процесу
Утеплення фасадів при мінусових температурах має відбуватися за спеціальною технологією. Цей процес матиме наступні особливості:
Для багатьох матеріалів температура не повітря повинна опускатися нижче +5°C. Однак сучасні суміші та утеплювачі дозволяють монтувати фасад взимку при температурі до -10 °C, якщо використовуються спеціальні добавки проти замерзання.
Підвищена вологість повітря взимку може заважати процесу висихання клею або штукатурки. Для цього використовуються укриття фасадів та обігрівачі.
Для штукатурки фасаду або кріплення утеплювачів застосовуються морозостійкі суміші, які швидше схоплюються та стійкі до низьких температур.
Важливо купувати суміші та утеплювачі лише у перевірених постачальників. Також необхідно захистити зону проведення робіт від снігу та вітру – наприклад, за допомогою тенту. Ці поради щодо утеплення будинку допоможуть отримати найкращий результат з погляду енергоефективності.
Технологія проведення робіт
Утеплення фасаду в зимовий період передбачає таку послідовність дій:
На першому етапі стіни очищаються від бруду, снігу та льоду. Потім слід перевірити поверхню на наявність тріщин та інших дефектів. Якщо стінка волога, її потрібно просушити перед нанесенням матеріалів.
Найчастіше використовується один із двох варіантів. Так, мінеральна вата добре утримує тепло та стійка до перепадів температур. А екструдований пінополістирол (ЕППС) не вбирає вологу, легко кріпиться навіть у холодних умовах.
здійснюється за допомогою клейових складів, адаптованих до холодних умов. Для додаткової фіксації використовуються дюбелі. Поверх утеплювача наноситься армуючий шар із сіткою.
для чого використовуються штукатурні суміші із протиморозними добавками.
для прискорення роботи можна використовувати панелі або сайдинг. Під обшивку обов'язково укладається теплоізоляційний матеріал.
В результаті забезпечується негайне підвищення енергоефективності: після утеплення відразу зменшуються втрати, що знижує витрати на опалення.
Замовити утеплення мокрих фасадів з повною гарантією якості ви можете в компанії “РОД”.
Працюємо по Харкову та Харківській області.